איך לנקות את הבית לאחר שיפוץ?

לאחר שיפוץ ארוך ומייגע, הדבר האחרון שתרצו לעשות הוא להשקיע שעות בניקוי הרצפות. ישנן מספר דרכים לנקות רצפות לאחר שיפוץ שצריכות ניקיון באופן מיידי. המטרה היא לא רק לגרום לרצפות להיראות נקיות יותר, אלא גם להבטיח שלא יהיו שאריות של שיפוצים שעלולים לפגוע.

אז בין אם ביצעתם שיפוץ מורכב הכולל חידוש רובה או שיפוץ קטן למטבח. להלן השלבים לניקוי הבית לאחר כל סוג של שיפוץ.

פנו את החדר מריהוט

הדרך הראשונה לנקות את הרצפה לאחר השיפוץ הראשון היא לוודא שכל החלל פנוי. הוציאו את כל הרהיטים, תמונות קיר ושאר החפצים המיותרים.

על ידי פינוי החלל מחפצים גדולים, יהיה לכם קל יותר לבצע את תהליך הניקיון בצורה יסודית.

סדר עבודה נכון

לפני שאתם מתחילים את שלב הניקיון – עבדו בצורה נכונה.

אנו ממליצים להתחיל מלמעלה. התחילו מניקוי התקרה, הקירות, ואז בסוף – ניקוי הרצפה. המטרה היא שלכלוך ואבק ממקום גבוה יותר יוכלו ליפול תחילה לרצפה, כך שבהמשך יהיה ניתן לנקות את הכל בבת אחת.

הסירו פסולת ולכלוך

לאחר שהאבק הראשוני שקע מהשיפוץ או מניקוי האזורים העליונים, עדיין תשאר פסולת על הרצפה שצריך להסיר. השתמשו במטאטא או בשואב אבק כדי להסיר כל לכלוך, אבק או פיסות פסולת קטנות שנמצאות על הרצפה. הקפידו לעבור על הרצפה מספר פעמים כדי להבטיח שכל הפסולת הוסרה.

ניקוי הרצפה

ברגע שהרצפה נקייה מפסולת, הגיע הזמן להתחיל לנקות. שפכו מים עם אקונומיקה על הרצפה ולאחר מכן השתמשו במגב כדי לפזר. הקפידו לעבור על כל חלק מספר פעמים כדי שהרצפה כולה תהיה נקייה.

ייבשו את הרצפה

לאחר הניקוי יש לייבש את הרצפה בסמרטוט או במגבת נקיים.

התקשרו לאנשי מקצוע במידת הצורך

אם הרצפה עדיין לא נקייה כפי שהייתם רוצים שתהיה, או אם אין לכם זמן לנקות אותה בעצמכם, תמיד תוכלו להזמין חברת ניקיון מקצועית. לאנשי מקצוע יש את הידע והניסיון לגרום לרצפות להיראות חדשות לגמרי.

מלבד השירותים שאנחנו מציעים כמו ליטוש שיש וחידוש רובה. אנו מספקים שירות פוליש מקצועי לכל סוג של רצפה. אנו משתמשים בטכניקות העדכניות ביותר כדי להבריק את הרצפות שלכם עד שהן יראו שוב כמו חדשות!

טעויות נפוצות

1. אי חבישת מסכה

כאשר אתם עושה כל סוג של עבודה, בעיקר ניקוי אבק, חשוב ללבוש מסכה כדי להגן על הריאות. גם אם אתם רק עושים ניקוי קל, עדיין חשוב לשקול ללבוש מסכה כדי להימנע משאיפת רעלים מזיקים.

2. לא לאוורר את האזור

בכל פעם שאתם עובד עם חומרים ניקיון, חשוב לאוורר היטב את האזור. משמעות הדבר היא פתיחת חלונות ודלתות כדי לאפשר לאוויר צח לזרום. אם אפשר, כדאי גם להדליק מאווררים שיעזרו להזיז את האוויר לזרום.

3. לא להשתמש בכלים הנכונים

אם אתם רוצה לנקות את הרצפה כמו שצריך, אתם חייבים להשתמש בכלים הנכונים. למשל, אם אתם מנקים רצפת עץ, כדאי להשתמש במטאטא בעל זיפים רכים כדי שלא תפגעו בעץ. באופן דומה, אם אתם מנקים רצפות אריחים, עליכם להשתמש במברשת עם זיפים נוקשים כדי להסיר לכלוך או פסולת.

4. אי ציות להוראות

כאשר אתם משתמשים בכל סוג של מוצר ניקוי, חשוב לעקוב אחר ההוראות על התווית. זה יעזור לכם למנוע תאונות או פציעות. כמו כן, חשוב לקרוא את התוויות על כל מוצרי הניקוי שלכם כדי שתדעו ממה הם עשויים וכיצד להשתמש בהם נכון.

תהנו מהבית החדש!

עכשיו כשהרצפות שלכם נקיות, אתם יכולים לשבת בחיבוק ידיים וליהנות מהבית המשופץ.