איך לנקות את הבית לקראת 2023: 10 טיפים מעשיים

עכשיו כשהחגים של השנה החולפת נגמרו, וכל המתנות נפתחו, הגיע הזמן לחשוב איך לשמור על ניקיון הבית לקראת השנה החדשה. אנשים שוכחים עד כמה חשוב לסדר את הבית אחרי תקופה לחוצה (המכונה גם תקופת החגים).

 

בין אם אתם גרים בבית גדול או בבית משותף קטן, ניקוין הבית יכול להיות קל ברגע שלומדים כמה טכניקות מועילות. הנה כמה מהטיפים המובילים שלנו לניקיון הבית לקראת השנה החדשה:

אספו את ציוד הניקיון שלכם

הרבה יותר קל לעשות כל דבר כשאתם מאורגנים, וזה כולל ניקוי הבית לשנה החדשה. אז לפני שמתחילים ניקוי מרצפות, אספו את כל חומרי הניקוי באזור אחד לפני שתתחילו. כך, ברגע שתצאו לדרך, לא תתרוצצו מחדר לחדר בחיפוש אחר הציוד המתאים.

התחילו עם חדר אחד בכל פעם

ניקוי הבית כולו יכול להיות מכריע, לכן שחשוב לחלק את הבית למקצעים. התחילו עם חדר אחד ועברו דרך כל חדר עד שכולם יסתיימו. התמקדו בסילוק כל האבק והלכלוך, מה שאומר שתצטרכו לשטוף קירות, לשאוב שטיחים, מדפי אבק ורהיטים, כמו גם אדני חלונות.

אל תשכח את הארונות

ארונות הם מקום מצוין להתחיל בו בכל הנוגע לניקוי עמוק. לא רק שהם מחזיקים הרבה אבק ולכלוך, אלא שהם נשכחים לעתים קרובות. הוציאו את כל תכולת הארון שלכם ונגבו מדפים, מגירות ודלתות. שאבו או נגבו את הרצפה, כמו גם את כל החריצים בתוך הארון.

נצלו את ההזדמנות

נצלו את ההזדמנות כדי לזרוק את כל הפריטים שלא נעשה בהם שימוש, כמו בגדים ישנים, צעצועים ורהיטים שלא בשימוש ורק תופסים מקום בבית.

נקה והגן על רהיטי עץ

רהיטי עץ זקוקים לתשומת לב נוספת, כמו ליטוש ווקס. הקפידו לנקות אבק מרהיטי עץ לפני שתתחילו ללטש או לעשות שעווה – הדבר האחרון שאתם רוצים הוא להוסיף לכלוך על משטחים מבריקים. תערובת של מיץ לימון ושמן זית עושה פלאים בניקיון משטחי עץ, אז השתמשו בשילוב הטבעי הזה לניקוי הרהיטים.

ארגנו את המטבח והמגירות

ניקוי עמוק של המטבח שלכם יגרום לו להיראות כמו חדש, אז אל תשכחו לארגן את כל הארונות והמגירות. קל יותר לגשת לפריטים כשהדברים נמצאים במקומם הנכון, כמו גם חשוב לסרוק באופן יסודי את המקרר כדי לאתר מזון פג תוקף שצריך לזרוק.

 

 

 

נקו את המקרר והמקפיא

חשוב לנקות את המקרר והמקפיא לעתים קרובות, במיוחד לאחר עונת חגים עמוסה. הוציאו את כל פריטי המזון והתבלינים, זרקו את כל הפריטים שפג תוקפם ונגבו את המדפים עם חומר ניקוי עדין.

שקלו שירות פוליש

אם אתם רוצים לגרום לבית שלכם להיראות חדש לגמרי, שקלו לשכור שירות פוליש לרצפה. שירות פוליש מקצועי ידאג יחזיר את הברק לרצפת הבית שלכם.

הרגלי ניקיון

אנחנו יודעים שזה קשה כשאתם עושים ניקיון יסודי רק פעם בכמה זמן, אז רצינו לכלול את הטיפים הטובים ביותר שלנו כדי לעזור לכם להתחיל הרגלי ניקיון טובים יותר לשנה החדשה! דרך קלה אחת לבסס שגרת ניקיון טובה היא להתחיל להפוך כמה דברים פשוטים להרגל בבית. אתם יכולים ליצור לוח זמנים מותאם אישית, אבל הקפידו לשלב אותו בלוח הזמנים השבועי שלכם.

סיכום

עם הטיפים האלו, תהיו בטוחים שהבית שלכם יראה אלגנטי ומפנק בזמן לשנה החדשה. ואל תשכחו שתחזוקה שוטפת היא המפתח – על ידי שמירה על שגרת ניקיון, תבטיחו שהבית שלכם יישאר נקי, מאורגן ושמח כל השנה! ניקיון שמח!

סמל 'אומת על ידי הקהילה'