איך לשפץ את הבית לקראת השנה החדשה

אחרי שנה ארוכה, סוף סוף הגיע הזמן להתחיל לחשוב על שיפוץ הבית. בין אם אתם מתכננים שיפוץ מלא או סתם רוצים לרענן את העניינים בבית, הנה כמה טיפים מאת פרו פוליש שיעזרו לכם להתחיל.

1. הגדירו תקציב בצורה נכונה.

זהו כנראה השלב החשוב ביותר בכל פרויקט שיפוץ. אתם צריכים לדעת עם כמה כסף יש לכם לעבוד כדי שתוכל לקבל החלטות מושכלות לגבי מה צריך לעשות ומה יכול לחכות לפעם אחרת. הגדרת תקציב בצורה הנכונה גם תעזור לכם להימנע מכניסה לחובות (חלילה) או הוצאות יתר.

2. ערכו רשימה של עדיפויות.

לא הכל צריך להיעשות בבת אחת. לדוגמא, ליטוש שיש יכול להיות השלב האחרון בשיפוץ. אז חשוב להבין מה סדר העדיפויות שלכם. מה צריך לעשות כדי שיהיה לכם נוח בבית? מה יכול לחכות? ברגע שיש לכם מושג טוב מה סדר העדיפויות שלכם, אתם יכולים להתחיל לתכנן תוכניות בהתאם.

3. קבלו הצעות מחיר מקבלנים שונים.

אם אתם מתכננים לבצע שיפוץ גדול, חשוב לקבל הצעות מחיר מקבלנים שונים לפני קבלת החלטה. זה יעזור להבטיח שתקבלו את המחיר הטוב ביותר עבור העבודה שצריך לעשות. כמו כן, מומלץ לבקש הפניות מחברים או משפחה ששיפצו לאחרונה את ביתם.

4. צור ציר זמן.

לאחר שהבנתם מה צריך לעשות וקיבלתם הצעות מחיר מקבלנים, הגיע הזמן ליצור לוח זמנים לפרויקט השיפוץ שלכם. זה יעזור להבטיח שהכל יתבצע בזמן וגם יעזור לשמור על עלויות בשליטה. נסו לתת לעצמכם גמישות מסוימת עם ציר הזמן למקרה שיהיו כשלונות בדרך.

5. תהנו מהבית המשופץ החדש שלכם!

הכי חשוב להנות מהבית המשופץ שלכם! תתגאו בעובדה שהצלחתם לעשות לחלל שלכם וששיפצתם לפי הטעם האישי שלכם. זכרו, פרויקט שיפוץ הוא הזדמנות מעולה להפוך את הבית שלכם לשלכם למיוחד עבורכם. אז אל תחששו לשים את המגע האישי שלכם בדברים.

טעויות שיש להימנע מהן בעת השיפוץ

1. אין לכם תוכנית:

לפני שאתם מתחילים פרויקט כלשהו, בין אם זה חידוש רובה או ליטוש, ​​הקפידו שתהיה לכם תוכנית ברורה של מה אתם רוצה להשיג בסופו של דבר. דעו את היקף העבודה הכרוכה, וודאו שכל מי שעומד להיות מעורב בפרויקט מבין זאת.

2. לקחת על עצמכם יותר מדי:

"אל תנשכו יותר ממה שאתם יכולים ללעוס". אל תנסו לעשות הכל בעצמכם, וודאו שאתם לוקחים על עצמכם רק פרויקטים שאתם יכולים לטפל בהם במסגרת התקציב, מסגרת הזמן ומערך הכישורים שלכם.

3. לא לעשות מחקר מספיק מעמיק:

לפני שצוללים לתוך פרויקט, ערכו את המחקר שלכם. קראו את השלבים הכרוכים בהשלמתו כראוי והקפידו להבין את החומרים והכלים שתזדקקו להם.

4. התעלמות מבטיחות:

 אל תשכחו את הבטיחות בעת שיפוץ הבית. בצעו את כל אמצעי הזהירות הדרושים, וודאו שכל עבודת חיווט נעשית על ידי חשמלאי מורשה.

5. לא לקחת בחשבון עלויות נסתרות:

 קל להתעלם מהעלויות של הרגע האחרון בעת ​​שיפוץ הבית. הקפידו להשאיר קצת מקום להתנועע בתקציב שלכם עבור ההוצאות הבלתי צפויות הללו.

6. שוכחים לקחת מידות:

 ביצוע מידות מדויקות חיוני בכל פרויקט שיפוץ. למדוד פעמיים, לחתוך פעם אחת!

סיכום:

שיפוץ הבית יכול להיות משימה מרגשת אך מרתיעה. עם זאת, על ידי ביצוע הטיפים הפשוטים הללו, תוכלו לוודא שפרויקט השיפוץ שלכם יעבור בצורה חלקה וישאיר אתכם עם תוצאות שאתם מרוצים מהן. אז למה אתם מחכים? התחילו לתכנן עוד היום!

פרו פוליש – 30 שנות ניסיון בתחומי פוליש לרצפה, ליטוש ורובה.