כמה עולה ליטוש מרצפות: מידע חשוב

כשמבינים שיש צורך ללטש את הרצפה, אחד השיקולים שלא צריכים להיות זה מחיר. הסיבה היא פשוטה: סוגים שונים של אבן, שיש ומרצפה מתומחרים אחרת בהתאם לסוג עבודת הליטוש שצריך לבצע. זה נכון שהצעת המחיר תמיד תחושב לפי מספר המטרים שיש ללטש, אבל זה לא אומר שהמחיר יהיה אחיד לכל מטר רבוע של ליטוש כיוון שחישוב העלות תלויה בסוג עבודת הליטוש לביצוע ומחירים משתנים בהתאם.

ליטוש מרצפות, שיש ואבן כולל מספר שלבים החל מפתיחת הפוגות שבין המרצפות לצורך מילוי החריצים בדבק מתאים, כולל החריצים והשריטות שעל גבי המרצפות, ועד לליטוש יהלום בשבעה שלבים שמטרת כל שלב היא להביא את הרצפה למשטח אחיד מבריק ומיושר. בסיום התהליך רצוי לבצע פוליש לרצפה בכדי להעניק לה מראה נקי, בוהק ונוצץ.

מה קובע את המחיר של ליטוש מרצפות?

כאמור, המחיר לליטוש מרצפות מושפע מסוג עבודת הליטוש שיש לבצע על גבי הרצפה והוא כולל מספר פרמטרים שקובעים האם המחיר יהיה מעל או מתחת לממוצע.

  1. סוג האבן – באם מדובר בשיש או באבני ריצוף מיוחדות, מצב האבן (מבחינת חריצים ושריטות), צפיפותה ומלאכת העיבוד והליטוש שלה יקבעו את רמת המחיר שתקבלו בהצעת הליטוש בהתאם לקושי ולדרגות הליטוש שהיא תצטרך לעבור בכדי להבטיח את התוצאה רצויה.
  2. צבע האבן – אם בחרתם צבע ריצוף מיוחד ויוצא דופן שאינו נמנה עם הצבעים הבהירים הפופולאריים אזי ישפיע על הדבר בוודאות על המחיר. לצבעי ריצוף נועזים כגון ירוק ככה, ארגמן, כחול ושחור נדרשת התאמה של דבק ספציפי ולעיתים גם סוגי יהלום שונים בשלבי הליטוש בכדי חלילה שלא להזיק לאבן. לכן צבע מיוחד ישפיע על מחיר ליטוש הריצפה.
  3. גיל האבן – כאשר מלטשים רצפות ישנות, סדוקות ואכולות משימוש מוגבר בחומרי ניקוי חומצתיים שהשחיתו את האבן, מלאכת הליטוש תהיה מורכבת יותר בכדי לשמור ולשמר את האבן בצורה המיטבית. כך שטיב האבן בליטוש רצפות הוא פקטור בקביעת המחיר.

בכל אחד מהמקרים חשוב לוודא שהמבצע הוא איש מלטש מומחה בעל ניסיון עשיר בליטוש אבן, שיש ומרצפות ויודע להתאים את סוג הליטוש הנכון לעבודת ליטוש המרצפות הנדרשת.

מה חשוב לעשות אחרי ליטוש מרצפות?

לאחר שליטשנו את הרצפה והיא אחידה, ישרה וחלקה, אפשר להמשיך לשלב הבא. השלב הבא הוא לעשות פוליש לרצפה באמצעות מכונת פוליש. בשונה מליטוש הרצפה שבו אנחנו "מקלפים" שכבות מהרצפה, בעבודת הפוליש אנחנו מוסיפים שכבות הגנה שונות לרצפה בכדי להעניק לה מראה מבריק וזוהר לצד הגנה עתידית באמצעות חומרי פוליש איכותיים ששומרים על הרצפה ועל המראה הבוהק שלה.

מחיר עבודת פוליש נמוך יותר מעבודת הליטוש ובחלק מהמקרים הוא נכלל בהצעת המחיר המקורית לליטוש ופוליש. כאשר עבודת הפוליש נעשית על ידי מי שביצע את עבודת הליטוש אזי המלאכה פשוטה יותר מכיוון שהוא כבר "מכיר" את הרצפה ויודע מה הפוליש הכי טוב עבורה. עם זאת, כשבוחרים באיש מקצוע בעל ניסיון עשיר כפי שיש לנו בפרו-פוליש אזי ההיכרות עם כל סוגי המרצפות היא כבר ארוכת שנים שכן 30 שנות ניסיון בתחום הקנו לנו את הידע הנכון והאיכותי לכל סוגי המרצפות ולכל סוגי עבודות הליטוש והפוליש.

כמה עולה ליטוש מרצפות? איך מתמחרים ליטוש לרצפה? המידע שצריך להכיר