כמה עולה לנו לעשות רובה חדשה ברצפה ואיזו רובה מומלצת?

הרצפה שלנו סופגת הכול. דורכים עליה, מלכלכים אותה, שופכים עליה חומרי ניקוי חומצתיים ובכל זאת מצפים ממנה להישאר חזקה ומבריקה וגם נעימה כשאנו מתהלכים יחפים. לשם כך חשוב מאוד לחדש את הרובה ברצפת הבית. הרובה היא חומר מיוחד שאיתו אנו ממלאים את הרווחים שבין המרצפות ומיועד לחזק את הרצפה ולשוות לה מראה שלם.

כשבוחרים לבצע חידוש רובה ברצפת הבית חשוב שזה יעשה על ידי איש מקצוע שמבין ברובה וידע להתאים לנו את הרובה הנכונה עבורנו. זה נכון מבחינת סוג הרובה שמותאם לסוג המרצפה ואפילו גם מבחינת הצבע של הרובה שצריך להיות תואם לצבע הריצוף.

מי שאינו מומחה לא ידע לזהות את הצבע הנכון מכיוון שהרובה כחומר גלם היא בצבע אחד והרובה כחומר עבודה (שנמהל בנוזלים) משנה את צבעו במהלך העבודה וגם לאחר הייבוש ולכן זה נראה אחרת לאורך כל התהליך. לכן חשוב מאוד להקפיד שעבודת הרובה תיעשה על ידי איש מקצוע בעל ניסיון וידע בחידוש הרובה לרצפת הבית ובחדרי האמבט.

איזה רובה מומלץ לרצפת הבית שלי?

יש מספר סוגים של רובה כאשר השניים המרכזיים הם רובה אקרילית ורובה אפוקסית. הרובה האקרילית עמידה יותר לתנאים מאסיביים של שימוש ושחיקה כגון חשיפה מרובה לשמש ותנועה מרובה ולכן עושים בה שימוש בעיקר במרפסות, שבילי גישה וגגות מרוצפים. הרובה האפוקסית מותאמת יותר להגנה מפני חדירת מים ולכן עיקר השימוש בה הוא בחדרי אמבט, מקלחונים ושאר חדרים שיש בהם שימוש מוגבר במים.

כמה עולה לעשות רובה לרצפת הבית?

המחירים של חידוש הרובה ברצפת הבית משתנים ותלויים בסוג הרובה שיש להשתמש ובהיקף העבודה. גם בחידוש רובה לבית, כמו בליטוש רצפה ופוליש, מצב הרצפה יקבע את גדול היקף העבודה והמחיר בהתאם.

וכמו בכל עבודה של בעל מקצוע חשוב להיעזר בשירותיו של איש מקצוע בעל ניסיון עשיר בכדי להבטיח את התוצאה הכי טובה לרצפת הבית שלך. כי רק בעל מקצוע שמכיר היבט את כל סוגי הרובה והמרצפות ידע להתאים בדיוק את עבודת הרובה הנכונה ביותר לרצפה שלך ויעניק את התוצאה הרצויה.

גם אם לכאורה נדמה שמלאכת חידוש הרובה היא פשוטה (ערבוב הרובה במים וסתימת הרווחים שבין האריחים) יש חשיבות גדולה מאוד לטביעת עין ואצבע מקצועיות של מומחה בעל ניסיון. אחרת הרובה תצא לא אחידה, לא תיראה טוב וגם לא תחזיק לטווח הרחוק. אי לכך אסור להתפשר על פחות מאיש מקצוע מנוסה בתחום הרובה לרצפת הבית.

דוגמא לחידוש רובה ברצפה