עשה זאת בעצמך: מדריך לחידוש מדרגות ישנות

עם הזמן והשנים, מדרגות עלולות להיות שחוקות ומיושנות. אם יש לכם גרם מדרגות ישן שזקוק לחידוש, שיפוץ שלו בעצמכם זאת דרך מצוינת לחסוך לא מעט כסף ולהשיג את המראה הרצוי. עם מעט ידע והחומרים הנכונים, שיפוץ המדרגות שלכם אינו תהליך קשה כמו שאולי אתם חושבים.

 

המשיכו לקרוא את המדריך שלב אחר שלב מאת פרו פוליש לחידוש מדרגות ישנות.

 

רגע לפני שמתחילים

לפני שאנחנו מתחילים יש כמה דברים שתצטרכו לעשות לפני תחילת הפרויקט:

 

  • נקו את האזור סביב המדרגות. אתם רוצים להסיר כל את כל השטיחים או כיסויי הרצפה, כך שיהיה לכם מקום עבודה ברור.

 

  • הסירו מסמרים או נעצים מהמדרגות. במידה והרצפות מעץ. היזהרו לא לפגוע בעץ בעת הסרת פריטים אלו.

 

  • שאבו את המדרגות ביסודיות במידת האפשר בעזרת חיבור מברשת כדי להסיר לכלוך או אבק.

שלב ראשון: הכנת המדרגות

לאחר שהכנתם את השטח, תצטרכו לשייף את המדרגות על מנת ליצור משטח חלק לצביעה או צביעה. אם המדרגות שלכם מלוכלכות במיוחד, ייתכן שיהיה עליכם לשייף אותן מספר פעמים. לאחר שסיימתם ללטש, נגבו את המדרגות במטלית לחה כדי להסיר חלקיקי אבק. לאחר מכן, תנו למדרגות להתייבש לחלוטין לפני שתמשיכו לשלב הבא.

שלב שני: החלת הגימור שבחרת

עכשיו הגיע הזמן ליישם את הגימור שבחרתם. אם אתם מתכננים לצבוע את המדרגות שלכם, השתמשו במברשת או ברולר המיועדים לצביעת מדרגות כדי למרוח צבע באופן שווה על כל גרם המדרגות.

 

לקבלת התוצאות הטובות ביותר, התחלו בחלק העליון של גרם המדרגות ומשם עברו עד מטה. אם אתם מתכננים לצבוע את המדרגות, השתמשו במטלית נקייה כדי למרוח צבע באופן שווה על פני כל שלב ושלב. שוב, עבדו מלמעלה למטה לקבלת התוצאות הטובות ביותר. אפשרו מספיק זמן לייבוש מלא של הצבע לפני שאתם הולכים על מדרגות שחודשו לאחרונה.

שקלו לשכור איש מקצוע

בהתאם לגודל גרם המדרגות שלכם, יכול להיות ששיפוץ המדרגות עשוי להיות משימה שגוזלת זמן רב. אם אינכם בטוח איך לחדש את המדרגות או אם הפרויקט גדול מכדי שתוכל להתמודד לבד, שקלו לשכור איש מקצוע לסיוע.

 

שאלות נפוצות

האם אני יכול לנקות את המדרגות בעצמי?

כן, אתם יכול לנקות את המדרגות בעצמכם על ידי שאיבת אבק עם מברשת וניגוב במטלית לחה.

 

באיזה סוג צבע עלי להשתמש על מנת לצבוע את המדרגות?

סוג הצבע שבו תשתמשו יהיה תלוי בחומר שממנו עשויות המדרגות; למדרגות עץ, מומלץ צבע על בסיס שמן או לטקס אמייל. עבור מדרגות בטון, אתם יכולים להשתמש בצבע על בסיס שמן או בצבע אקרילי לטקס.

 

כמה זמן צריך לחכות לפני שהולכים על המדרגות שעברו שיפוץ?

אתם צריכים לתת למדרגות החדשות שלכם להתייבש לפחות 24 שעות לפני הליכה עליהן.

 

באיזו תדירות עלי לחדש את המדרגות שלי?

מומלץ לחדש את המדרגות שנתיים ל-3 שנים על מנת שהן ייראו במיטבן.

 

פרו פוליש

אנו מומחים בליטוש מדרגות ובעלי ניסיון של למעלה מ-10 שנים. אנו מציעים מגוון רחב של שירותים כגון ליטוש, פוליש, ניקוי מרצפות ועוד.

 

צרו איתנו קשר עוד היום כדי להתחיל בפרויקט שיפוץ המדרגות שלכם!

סיכום:

שיפוץ מדרגות ישנות זאת דרך מצוינת להעניק לבית שלכם מראה מעודכן מבלי להוציא הרבה כסף. על ידי ביצוע הצעדים הפשוטים המתוארים במדריך זה, תוכלו להשיג תוצאות בעלות מראה מקצועי שיחזיקו מעמד לאורך שנים. אז למה אתם מחכה? התחילו עוד היום!