פוליש ווקס או קריסטל

פוליש ווקס או קריסטל: ההבדל

תהליך העבודה יכול להיראות זהה למתבונן ההדיוט מהצד אך מדובר בסוג פוליש שונה לחלוטין. קריסטל נעשה בכמה שלבים כשבכל אחד מהם משתמשים בחומר אחר שמוברש ומוחדר לרצפה בכדי להעניק לה מראה נוצץ ובוהק. החומרים השונים ותהליך השיוף של הרצפה משמשים מעין תהליך קוסמטי שבסיומו הרצפה נראית חדשה לחלוטין, אך היא גם "רגישה" מעט ולכן יש להימנע מלשפוך עליה נוזלים במשך כמה ימים (כשבוע עד עשרה ימים) בכדי שלא ייווצרו כתמי מים על הרצפה.

למידע ופרטים נוספים על פוליש לרצפה – כאן

זו גם הסיבה שפוליש נעשה כשלב אחרון לרצפה במבנה שאינו מאוכלס ולאחר מכן מנקים את הרצפה. כאשר עושים פוליש קריסטל בבית שגרים בו, מבצע העבודה ינחה את בעלי הבית להימנע ככל האפשר ממגע של נוזלים עם הרצפה ויסביר באופן ספציפי מה מותר ומה אסור במסגרת התקופה שבה אסור להרטיב את הרצפה.

לכן חשוב מאוד לבחור איש מקצוע מומחה ובעל ניסיון (הסיבה לבחור בפרו-פוליש – על הניסיון שלנו ואודותינו כאן) לביצוע עבודות קריסטל מכיוון שסוג זה לא מתאים לכל רצפה ופרט לעניין הרטיבות ישנם סוגים מסוימים של מרצפות שייתכן ועלול ממש להזיק להן.

מאידך, פוליש ווקס הוא הליך פשוט יותר במהלכו מושחים וקס על הרצפה באמצעות מכונת הפוליש וכך מקבלת הרצפה מראה אחיד ומבריק. פוליש ווקס מתאים כמעט לכל סוגי המרצפות והוא הליך פשוט ומהיר יותר ולרוב גם זול יותר מסוג הקריסטל.

עם זאת עמידות הפוליש שונה בין קריסטל ובין פוליש ווקס מכיוון שפוליש שחודר אל תוך הרצפה כמו הראשון חזק יותר ועמיד יותר לטווח הרחוק מאשר פוליש הווקס שנעשה כשכבה חיצונית לרצפה ולכן נשחק מהר יותר בהתאם לבלאי שעוברת הרצפה.

חשוב להבין שהבחירה איזה סוג פוליש לבצע לרצפה שלכם תלויה גם בסוג הרצפה שלכם ולכן כשמזמינים איש מקצועי מומחה ובעל ניסיון כמו שלנו בפרו-פוליש, אנו נדע לזהות בדיוק איזה סוג פוליש מתאים לרצפה שלכם ואתם תבחרו כיצד תרצו שהיא תיראה – מבריקה ונוצצת כמו חדשה.

 מה צריך לדעת כשבוחרים פוליש לרצפה?

בכדי להכריע בשאלה איזה סוג פוליש מתאים לרצפה שלכם, ישנם מספר קריטריונים שנלקחים בחשבון בכדי לוודא שהתוצאה הסופית תהיה משביעת רצון.

ראשית, רמת הבלאי הסביר שעוברת הרצפה. הכוונה היא לאזור בבית או במבנה שבו עושים את עבודת הפוליש ועד כמה הוא עתיד להישחק. כך לדוגמא לובי של מלון יצטרך קריסטל מכיוון שהתנועה בו רבה והרצפה מתבלה באופן מהיר יחסית. חדר מדרגות של מלון לעומת זאת יכול להסתפק בפוליש ווקס מכיוון שכמעט ואין מבקרים בו (למאמר המלא על ליטוש מדרגות לחץ כאן).

וכמו במלון כך גם בבית. בסלון ובמטבח שבהם יש תנועה רבה מומלץ לבצע פוליש קריסטל, אם אפשר, לעומת חדרים פנימיים יותר או כאלו שכמעט ואינם בשימוש (כגון חדר שירותים בקומת גג וכו') שבהם ניתן לבצע פוליש ווקס שיחזיק היטב לטווח הרחוק.

בנוסף, סוג הרצפה הוא פרמטר מכריע בבחירת סוג הפוליש שכן קריסטל אינו יכול להיעשות על חלק מסוגי המרצפות ובמקרה כזה פוליש ווקס הוא האופציה היחידה. במקרים מסוימים יתכן שפוליש לא יספיק עבור הרצפה אם היא פגועה או פגומה ואז יידרשו תיקונים שונים טרם ביצוע עבודת הפוליש. כך או כך, היוועצות באיש מקצוע מומחה ובעל ניסיון יעניק לכם את המענה המלא והאולטימטיבי לרצפה שלכם.מידע

לבחור בפרו פוליש לעבודות ווקס או קריסטל

חברת פרו פוליש, בעלת 30 שנות ניסיון בכל עבודות הפילוש, ליטוש ורובה. 

אנו מספקים את שירותנו בפריסה ארצית ועם לקוחות מחוצה לה, בנאמנות, מקצעיות ובעמידה בזמנים. 

כל זאת ביחד עם המחיר הטוב ביותר בשוק בהתחייבות, ולרמת גימור ללא פשרות. 

צרו קשר לייעוץ חינם ולהצעת מחיר עכשיו: 050-733-3747

כדאי לבחור בפרו פוליש - 30 שנות נסיון בעבודות פוליש ווקס מבטיחה תוצאה מקצועית ורמת גימור ללא פשרות בבית או במשרד.